ELECTRO-MECANIC

Job expirat

Companie
SEWS-R ALBA IULIA
Posturi disponibile
1
Domeniu
Inginerie / Tehnologie
Nivel experienta
2 - 3 ani
Tip contract
Full-time
Nivel studii
Facultate (in curs)
Facultate (absolvent)
Nivel salarial
Confidential
Localitate
Alba Iulia
Tara
ROMANIA
Valabilitate
13-04-2012 : 15-04-2012
0
Numar de aplicatii
19

Responsabilitati

• Identifica defectele si cauzele defectelor ce pot aparea la masinile si dispozitivele ce participa direct sau indirect la procesul de productie;
• Este capabil sa utilizeze o gama larga de aparate de masura;
• Respecta programul de intretinere preventiva si efectueaza reviziile si intretinerea periodica;
• Instaleaza si muta echipamentele pe locatii noi;
• Regleaza masinile din productie la parametrii optimi;
• Pentru masinile si mecanismele cheie in procesul de productie foloseste numai piese de schimb standard, conform instructiunilor documentatiei tehnice;

Cerinte

Studii: absolvent liceu profil tehnic;
• Cunostinte mecanica /electricitate;
• Cunostinte limba engleza si operare calculator – constituie avantaj;
• Domiciliul Alba Iulia;
• Experienta in lucrari intretinere mentenanta;

Descrierea firmei

SEWS-ROMANIA, divizie a Sumitomo Electric Wiring Systems Europe, companie multinationala specializata in domeniul industriei de componente auto.