DIRECTOR VANZARI - ALBA IULIA

EURIAL INVEST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ansamblul relatiilor comerciale se va inscrie in respectul pentru eticheta (standardele) Marcii si ale companiei.

Acest rol este responsabil pentru:
aplicarea strategiei companiei in domeniul sau;
implementarea structurii organizationale comerciale corelata cu strategia si in concordanta cu cerintele marcii;
exploatarea potentialului pietei in vederea atingerii obiectivelor cantitative si calitative in domeniul auto aferente intregii oferte adresate clientului (produse si servicii);
motivarea angajatilor din subordine in vederea indeplinirii obiectivelor companiei in domeniul sau;
garantarea stabilitatii adevaratelor relatii de incredere client-consilier de vanzari in scopul de a consolida atasamentul clientilor fata de companie si marca;
respectarea standardelor marcii.

CERINTE

Educatie si expunere:
Studii universitare, cel putin 3 ani experienta intr-o pozitie similara sau experienta de min. 5 ani in domeniul auto. MBA reprezinta un avantaj.

Cunostinte, abilitati specifice:
Aptitudini manageriale;
Nivel inalt al abilitatilor interpersonale (influentare, negociere, comunicare, prezentare) care sa-i permita sa interactioneze cu oameni aflati la diferite nivele;
Organizare;
Familiarizarea cu standardele marcii, regulile si regulamentele de operatiuni in domeniul auto. Cunoasterea pietei si a produsului;
Intelegerea temeinica a diferitelor functiuni ale domeniului sau si interactiunea lor pentru atingerea obiectivelor afacerii;
Cunostinte de management financiar;
Cunostinte de marketing;
Cunostinte si experienta in managementul resurselor umane, relatii cu publicul si relatii contractuale, legislatie comerciala si legislatia muncii.

Cunostinte, abilitati generale:
Fluenta in exprimarea in limba franceza sau engleza;
Cunostinte de operare pe calculator;
Permis de conducere categ. B.

DESCRIEREA FIRMEI

Esti o persoana dinamica si ambitioasa?

Cauti noi oportunitati pentru cariera ta?

EURIAL INVEST va ofera oportunitatea angajarii si sansa de a dobandi noi abilitati si cunostinte.

Va oferim acces la evolutie profesionala, oportunitatea de a avansa, pachete de beneficii interesante si o atmosfera de lucru stimulanta.

Va asteptam sa va alaturati unei echipe de profesionisti, tanara si dinamica!