DIRECTOR ECONOMIC - SIBIU

SC TRENKWALDER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati sunt:
- coordonarea activitatii economico - financiare a companiei;
- intocmirea si urmarirea bugetului;
- coordonarea proiectului de implementare si gestiune SAP;
- gestiunea mijloacelor fixe;
- intocmirea balantei lunare si a bilantului anual;
- efectuarea controlului financiar preventiv;
- cash - flow;
- analiza cont P&L;
- mentinerea relatiei cu banca;
- reprezentarea firmei in fata autoritatilor statului si a organelor de control.

CERINTE

Clientul nostru este o companie cu capital strain, un important furnizor pentru industria automotive.Pentru fabrica din judetul Sibiu cautam o persoana pentru postul de DIRECTOR ECONOMIC.

CERINTE:
- studii universitare in domeniul economic;
- experienta relevanta pe un post similar; experienta intr-o companie activa in domeniul automotive reprezinta un avantaj;
- cunostinte operare PC: MS Office Package;
- bune cunostinte de limba Engleza;
- abilitati organizatorice si de coordonare echipa;
- capacitate de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad, Brasov, Baia Mare, Oradea, Pitesti, Constanta, Ploiesti, Galati, Iasi.