DIRECTOR DE ZONA - Cluj Napoca

PROFI ROM FOOD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

MISIUNEA POSTULUI:
gestionarea unui grup de 7 - 10 magazine si imbunatatirea permanenta a performantelor acestora (cifra de afaceri, costuri, productivitate).

Zona alocata postului este formata din orasul Cluj si judetele invecinate.

PRINCIPALELE ATRIBU¿II:
- aplica politica comerciala a firmei
- asigura respectarea procedurilor in magazine
- raspunde de aspectul comercial al magazinelor
- supervizeaza activitatea magazinelor, identifica deficientele existente, propune actiuni corective si verifica indeplinirea lor
- recruteaza, instruieste, organizeaza, evalueaza si motiveaza personalul din subordine
- intreprinde demersurile necesare deschiderii in bune conditii a noilor magazine
- asigura magazinelor suport in rezolvarea problemelor ivite, in luarea unor decizii
- urmareste indicatorii de performanta ai magazinelor si propune masuri de corectie

CERINTE

- experienta minimum 2 ani in domeniul retail-ului alimentar
- experienta minimum 3 ani pe un post de management
- abilitati de organizare si planificare
- foarte bune abilitati de comunicare
- abilitati de lucru cu oamenii
- spirit comercial
- orientare spre indeplinirea obiectivelor
- disponibilitate pentru program prelungit
- persoana dinamica, disponibila pentru deplasari frecvente (70-80% din timp)
- permis de conducere categoria B
- cunoasterea limbii engleze sau franceze constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, corelat cu performantele obtinute
- autoturism de serviciu
- laptop, telefon mobil
- perioada de instruire
- sansa unei cariere in cadrul unei companii multinationale

Parte a grupului franco-belgian Louis Delhaize, PROFI ROM FOOD SRL este o companie multinationala ce detine o retea de 44 de magazine alimentare de tip discount pe intreg teritoriul tarii.
Date suplimentare despre companie puteti gasi pe site-ul www.profi.ro.