CONTROLOR FINANCIAR -SIBIU

TRENKWALDER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati ale postului sunt:
-calculeaza rezultatele economice pentru Business Unit-ul din Sibiu si pentru birourile de vanzari din tara;
- intocmeste calculatii pe centre de cost;
- perfectioneaza si dezvolta instrumentele de control existente;
- participa la intocmirea previziunilor financiare;
- intocmeste rapoarte financiare pentru management;
- realizeaza corelatii intre contabilitatea financiara si cea operationala.

CERINTE

Clientul nostru este o companie multinationala, producator de materiale folosite in domeniul constructiilor.
Pentru fabrica din judetul Sibiu recrutam o persoana pentru postul de controlor financiar.

Cerinte:
- studii universitare in domeniul economic;
- minim 1 an experienta in controlling;
- cunostinte de baza in domeniul calculatiei costurilor;
- bune cunostinte operare PC: pachetul MS Office; cunostintele de SAP reprezinta un avantaj;
- cunostinte de limba engleza nivel avansat; limba germana constituie un avantaj;
- abilitati de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- training .

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad, Brasov, Baia Mare, Oradea, Pitesti, Constanta, Ploiesti, Galati si Iasi!