Consultant Vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Vinde solutii de comunicare potrivite conditiilor de piata si obiectivelor companiei prin abordare de vanzare consultativa;
• Protejeaza / creste profitabilitatea clientilor prin angajamente pe termen lung in cadrul segmentului deservit;
• Identifica oportunitati de business prin invatarea si intelegerea nevoilor de comunicatii si de afaceri ale clientilor;
• Dezvolta si mentine relatii win - win cu clientii existenti cu scopul de a creste valoarea portofoliului
• Atinge target-urile individuale comunicate, adresand intreaga gama de produse / servicii in cadrul conturilor alocate;
• Cunoasterea excelenta a produselor si serviciilor companiei, propunerilor financiare, produselor, serviciilor si portofoliilor competitorilor directi;
• Abilitatea de a dezvolta un caz solid contra competitorilor bazat pe produsele si serviciile, pe valoarea serviciilor, politica de pret si diferentiatori;
• Genereaza lead-uri de vanzari altor segmente / arii / canale de vanzare din companie;
• Actualizare permanenta respectand standardele de calitate a informatiilor;
• Crearea unui plan de business pentru fiecare cont / client;
• Ajuta la planificarea strategiei de produse, preturi si servicii prin redactarea unui sistem de raportare corecta si continua.

CERINTE

• Absolvent de studii superioare;
• Experienta de minimum 1 – 2 ani in vanzari B2B;
• Nivel avansat de operare PC: MS Office (Word, Excel, Power Point), Internet, Outlook;
• Persoana energica, orientata catre rezultate, atenta la detalii, empatica, cu spirit antreprenorial;
• Abilitati foarte bune de comunicare si relationare;
• Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant, training-uri interne periodice, oportuinitati de cariera si lucru in cadrul unei companii aflate in plina ascensiune altaturi de o echipa motivata si dinamica.