CONSILIER JURIDIC VORBITOR DE LIMBA ENGLEZA - SEBES

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura societatii asistenta juridica, consultanta si reprezinta interesele societatii;
- apara drepturile si interesele legitime ale societatii;
- ofera consultanta in domeniul juridic;
- redacteaza contracte si negociaza clauze contractuale;
- tine evidenta proceselor pe rol si reprezinta firma in instanta cand este cazul;
- urmareste termenele de expirare ale contractelor,valideaza garantiile depuse si valabilitatea clauzelor asiguratorii in cadrul contractelor;
- verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare.

CERINTE

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala cu capital german, consilier juridic vorbitor de limba engleza. Locatia: Sebes.
Cerinte:
- studii superioare in domeniul juridic;
- cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
- experienta relevanta intr-o pozitie similara (minim 3 ani);
- experienta relevanta pe drept comercial;
- persoana trebuie sa fie consilier juridic definitiv si inscrisa in Colegiul Consilierilor Juridici;
- cunostinte operare PC - pachet MS Office;
- abilitati de comunicare;
- atitudine proactiva.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- oportunitatea de a lucra intr-o companie multinationala alaturi de o echipa de profesionisti.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro