Business Development Manager

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder cauta pentru partenerul sau, companie de renume de pe piata de constructii, o persoana potrivita pentru postul de Business Developement Manager in vederea dezvoltarii business-ului in zona Alba.

Locatia pozitiei: Alba-Iulia

- Dezvoltarea regionala a companiei prin identificarea de proiecte noi;
- Asigurarea volumului de lucrari cu ajutorul compartimentului de ofertare conform cifrelor din planificare anuala;
- Implicarea in activa in procesul de ofertare, subcontractare;
- Asigurarea si supervizarea executiei lucrarilor castigate si urmarirea rezultatelor;
- Dezvoltarea echipei regionale;
- Gestionarea bugetului de cheltuieli si venituri.

CERINTE

- Peste 5 ani de experienta in domeniul constructiilor (experienta in constructii de drumuri si infrastructura, lucrari de mediu- canalizari, ecologizari)
- Cunostinte despre procedure de derulare a programelor de finantare europeana, FDR, POR.
- Cunoasterea posibilitatilor si procedurilor de achizitionare lucrari noi ( licitatii, licitatii on line, achizitii directe, etc)
- Cunoasterea pietei de constructii de infrastructura a zonei Alba;
- Capacitate de comunicare cu tertele parti (ex: autoritatile locale, parteneri de afaceri...)
- Experienta in coordonare de echipe reprezinta un avantaj;
- Studii de inginerie – constructii;
- Abilitati de dezvoltare a unei filiale;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu spre avansat.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).