Broker Asigurari

SC EXPERT BROKER DE ASIGURARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Brokeraj (intermediere) in Asigurari - identificarea, evaluarea riscului, negocierea si administrarea contractelor de asigurare,
- Administrarea si dezvoltarea unui portofoliu propriu de clienti;
- Service permanent pentru clientii existenti si relatii in caz de dauna;
- Urmarirea constanta a evolutiei clientilor si a posibilitatilor de extindere a colaborarii cu acestia;
- Raportari periodice asupra portofoliului;
- Adaptarea permanenta la mediul concurential

CERINTE

Meticulozitate, seriozitate, prestanta, temperament dinamic si pro-activ, bune capacitati de comunicare, negociere si analiza, spirit de echipa, relationare;- Flexibilitate, dinamism, rezistenta la stres si program prelungit;- Orientarea catre client, relationarea cu clientul, crearea si pastrarea portofoliului de clienti, dezvoltarea permanenta; - Cunostinte PC; - Permis de conducere categoria B; - Tinuta business obligatorie si permanenta;- Portofoliul propriu reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Program flexibil ;
- Lap-top, telefon mobil, suport logistic permanent;
- Cursuri de specialitate;
- Punerea la dispozitie a intregului know-how destinat dezvoltarii activitatii;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in domeniul asigurarilor, in cadrul unei societati specializata in consultanta de risc si brokeraj in asigurari,
- Climat de lucru modern, dinamic si atractiv;

Societate de intermediere in asigurari autorizata Csa prin decizia CSA Nr. 3913/ 20.07.2005 COD CSA RBK300, Colaboram cu cele mai importante societati de asigurari – ALLIANZ, ASTRA, ARDAF, ASIROM, BCR, CERTASIG, GENERALI, GROUP AMA, OMNIASIG, UNIQA, ABC, CREDIT EUROPE, etc