Brand Manager

Megacon

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabileste si implementeaza strategiile de marketing pentru brandurile alocate
- Defineste caracteristicile de brand
- Propune activitati de marketing cu scopul de a consolida importanta brandului
- Elaboreaza analiza de marketing pentru brandul reprezentat;
- Planifica si monitorizeaza bugetele pentru departamentul de marketing
- Urmareste dezvoltarea pe piata a produselor / serviciilor companiei
- Mentine relatia cu clientii companiei si are ca obiectiv extinderea portofoliului de clienti
- Efectueaza studii de piata, elaboreaza rapoarte despre concurenta
- Monitorizeaza evolutia preturilor pe piata
- Planifica si implementeaza promotiile pentru produsele / serviciile companiei

CERINTE

- Experienta de minim 2 ani in marketing
- Absolvent de facultate cu profil economic (facultate de marketing constituie un avantaj)
- Limba engleza ¿ nivel mediu
- Cunostinte de MS OFFICE
- Aptitudini si cunostinte manageriale
- Abilitate in a-si seta prioritatile
- Orientat spre respectarea deadline-urilor impuse de catre companie
- Persoana dinamica, entuziasta
- Spirit de echipa
- Rezistenta la stres
- Abilitati de comunicare si de prezentare
- Gandire analitica
- Cursuri de specialitate in consultanta ¿ constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut
- Pachet de bonusuri atractiv
- Excelente oportunitati de dezvoltare personala
- Posibilitati de promovare intr-o companie internationala
- Instruiri locale,nationale si internationale gratuite.
- Contabilitate gratuita asigurata de companie.
- Discount de la 25- 50% in functie de volumul vanzarilor
- 2-5% alte tipuri de bonus.
- Vacante gratuite in strainatate in functie de rezultatele obtinute .

Firma de distributie,consultanta si publicitate in domeniu Wellness