ASISTENT BUYER FRESH - Locatia Medias

Ants Performance

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asista la negocierea contractelor cu furnizorii, facand propuneri cu privire la clauzele comerciale pe care trebuie sa le contina contractele;
- Asista achizitorul in monitorizarea derularii contractelor de achizitii (respectarea clauzelor contractuale, atingerea trageturilor, livrarea, calitatea produselor);
- Intocmeste rapoarte privind marja de vanzari, profitul, rotatia marfurilor;
- Intocmeste antecalculatiile de pret pentru ofertele primite;
- Este responsabil pentru livrarea documentelor, fiind in contact permanent cu furnizorii de servicii postale si curierat;
- Primeste, inregistreaza in registrul de intrari-iesiri, editeaza documente/corespondenta, eticheteaza si arhiveaza documentele legate de achizitii;
- Actualizeaza baza de date financiara clienti/furnizori si intocmeste rapoarte periodice catre conducerea departamentului sau societatii.

CERINTE

- Experienta relevanta in achizitii si/sau vanzari;
- Excelente Abilitati de comunicare si negociere;
- Atitudine proactiva, orientata catre rezultat;
- Cunostinte de operare PC: MsOffice, Internet;
- Cunostinte de limba Engleza - nivel mediu;
- Posesor de permis auto - B;

BENEFICII OFERITE

- salariul motivant;
- locuinta de serviciu.

Ants Recruitment este un furnizor de servicii de resurse umane. Ne-am specializat intr-o gama larga de solutii care includ recrutarea si selectia, sisteme complexe de evaluare a personalului, training open sau adaptat la cerintele si nevoile clientului si servicii conexe de consultanta in Resurse Umane.
Clientul nostru este o companie exclusiv romaneasca aflata in plina dezvoltare in domeniul big retail, avand ca obiectiv deschiderea unei retele de hypermarket-uri in toata tara. Strategia pe termen lung se concentreaza pe orasele sub 200.000 de locuitori, cu magazine de aproximativ 3.600mp Ants Recruitment este un furnizor de servicii de resurse umane. Ne-am specializat intr-o gama larga de solutii care includ recrutarea si selectia, sisteme complexe de evaluare a personalului, training open sau adaptat la cerintele si nevoile clientului si servicii conexe de consultanta in Resurse Umane.
Clientul nostru este o companie exclusiv romaneasca aflata in plina dezvoltare in domeniul big retail, avand ca obiectiv deschiderea unei retele de hypermarket-uri in toata tara. Strategia pe termen lung se concentreaza pe orasele sub 200.000 de locuitori, cu magazine de aproximativ 3.600mp ¿ 5.000mp. Primul magazin al retelei a fost inaugurat la Medias (jud. SIBIU) la inceputul lunii aprilie 2004, cu o suprafata de 3600 mp, constituind primul punct de retail modern din zona Medias, Sighisoara, Tarnaveni, Agnita, Copsa Mica.