AREA SALES MANAGER - materiale constructii

RECRUT'ART

Job expirat

RESPONSABILITATI

Împreună cu clientul nostru, companie de producție, căutăm un Area Sales Manager localizat in zona Alba / Hunedoara.

Responsabilități:

Dezvoltă permanent zona repartizată, prin identificarea de noi clienți, în vederea creșterii eficienței activității
Prospectarea pieței și identificarea de noi oportunități
Menținerea și dezvoltarea relațiilor cu clienții existenți
Răspunde de realizarea planului de vânzări aferent zonei repartizate
Monitorizarea pieței în teritoriul administrat (tendințe, nevoile clienților, competiție, prețuri)

CERINTE

Cerințe:

Experiență relevantă în vânzări de minim 2 ani, preferabil în sectorul B2B (cunoștințe despre piața materialelor de construcții -reprezintă avantaj)
Persoană responsabilă, dedicată, cu bune abilități organizare, comunicare și negociere
Orientare către client și către rezultate
Fire dinamică, flexibilitate, entuziasm
Disponibilitate zilnică la deplasări
Permis de conducere
Domiciliul in zona alocată

BENEFICII OFERITE

Se oferă:

Dezvoltarea carierei într-un mediu profesionist
Pachet salarial atractiv (include autoturism de serviciu și telefon)

Suntem o firma de consultanta in domeniul resurselor umane din Sibiu si oferim servicii de recrutare si selectie de personal pentru pozitii de specialisti cu studii superioare, middle management si top management.
Prin munca si profesionalismul nostru, prin aprecierea clientilor nostri ne-am consolidat pozitia pe piata locala de consultanta resurse umane si ne-am castigat un loc de frunte printre companiile de consultanta HR din Sibiu.