ANTREPRENOR MAGAZIN INMEDIO

SC Hachette Distribution Services Inmedio SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In sfarsit aveti ocazia sa va construiti propria afacere la standarde verificate si aplicate la nivel international. Daca doriti acest lucru alaturati-va echipei HDSI devenind antreprenor al unui nou magazin Inmedio/Relay.
Care sunt principalele atributii ale unui antreprenor?
- Asigura administrarea magazinului, pastrarea acestuia in conditiile cele mai bune de functionare
- Asigura continuitatea procesului de vanzare prin comenzi optime, pentru toate produsele
- Asigura buna gestionare a produselor din magazin (inregistrarea tuturor produselor vandute si intocmirea documentelor zilnice legate de vanzari; evidenta intrarilor si iesirilor din gestiune; inventarierea regulata a produselor; respectarea tuturor procedurilor stabilite)
- Urmareste in permanenta cresterea vanzarilor
- Depune zilnic la banca sumele incasate din vanzarea produselor din magazin
- Angajeaza, pregateste si coordoneaza agentii de vanzare
- Comercializeaza in magazin numai produsele aprobate de catre Companie si la preturile transmise de aceasta
- Pastreaza lay-out-urile impuse de Companie
- Respecta programele promotionale
- Respecta programul de lucru impus

CERINTE

- persoana dinamica, organizata, perseverenta, optimista, cu initiativa, cu putere si dorinta de munca, deschisa la nou si care doreste sa isi conduca propria afacere si sa-si creasca semnificativ veniturile
- SA AIBA PROPRIA FIRMA SAU SA DOREASCA SA-SI INFIINTEZE PROPRIA FIRMA
- sa doreasca sa se implice in aceasta afacere; sa aibe disponibilitatea de a fi prezent in magazin cea mai mare parte din timpul in care acesta este deschis

BENEFICII OFERITE

- castig proportional cu implicarea in activitate (comision in functie de vanzari);
- training specializat (cheltuielile sunt suportate in totalitate de Companie);
- dezvoltarea unei afaceri de succes la standarde internationale, cu investitie minima;
- asistenta permanenta din partea unei echipe de profesionisti

Hachette Distribution Services Inmedio este filiala a grupului HDS – Lagardere in Romania.
HDSI este cel mai mare importator de presa straina (95%) si un important distribuitor de presa in Romania.
HDSI este in plina dezvoltare a unei ample retele de magazine de presa si produse non-presa la nivel national, sub marcile INMEDIO si RELAY.
Magazinele sunt amplasate in marile galerii comerciale, centre de afaceri, aeroporturi, gari si metrou.