Agent Vanzari

Editura Delfin

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilități:
• Prospectarea continuă a pieței in vederea identificării și abordării de noi clienți
• Dezvoltarea portofoliului actual de clienți pe zona alocată
• Menținerea și dezvoltarea unor relații profesionale cu clienții in vederea menținerii unui nivel ridicat al satisfacției clienților și fidelizării acestora
• Realizarea indicatorilor de performanță: targetul lunar de vânzări și incasări, numărul de clienți deserviți, obiectivele de execuție
• Vizitarea clienților din zona alocată in conformitate cu routingul definit, respectarea cu strictețe a rutelor de vânzări definite
• Pregătirea și prezentarea rapoartelor de activitate conform indicatorilor specifici

CERINTE

• Experiență de cel puțin 2 ani in vânzari (experiența in vânzarea de carte reprezintă un avantaj)
• Persoană energică, persuasivă, cu atitudine serioasă, pozitivă
• Cunoașterea tehnicilor profesionale de vânzare și negociere
• Atitudine orientată spre satisfacerea cerințelor clienților
• Capacitate de adaptare și invățare rapidă
• Disponibilitate la munca de teren
• Orientare către rezultat
• Cunoștințe operare PC (MS Office)
• Permis conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

• Salariu fix motivant și bonus de performanță, in concordanță cu rezultatele obținute și realizarea obiectivelor de vânzări
• Autoturism de serviciu
• Telefon mobil
• Tabletă
• Program de formare profesională și traininguri/team buildinguri periodice
• Posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-un mediu de lucru profesionist și dinamic

Editura Delfin este una dintre cele mai cunoscute edituri de pe piața românească, principala activitate fiind publicarea și vânzarea materialelor didactice dedicate invațământului preuniversitar: ghiduri pentru profesori, culegeri de exerciții și probleme, antologii de texte literare, caiete de vacanță și instrumente avansate pentru imbunătățirea performanței școlare.
Editura îşi desfăşoară activitatea la nivel national, ajungând în 5 ani de activitate în topul preferinţelor cadrelor didactice din instituţiile de învăţământ din Bucureşti şi din ţară, fiind printre primele alegeri în materie de auxiliare didactice.