AGENT ACHIZITII - SIBIU

TRENKWALDER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu capital austriac. Pentru fabrica din judetul Sibiu cautam o persoana pentru postul de agent achizitii.
Principalele responsabilitati ale postului sunt:
- negocierea si incheierea contractelor de achizitii(pentru birourile de vanzari din tara si pentru fabrica);
- intocmirea analizelor de piata;
- coordonarea transporturilor la centrul de logistica;
- colaborarea cu colegii de achizitii din grup;
- evaluarea furnizorilor;
- imbunatatirea proceselor de achizitii din Romania.

CERINTE

- studii superioare in domeniul economic sau tehnic;
- minim 1 an experienta in transport, logistica sau achizitii;
- cunostinte de limba engleza sau germana la nivel avansat;
- cunostinte operare PC: pachetul MS Office;
- abilitati de comunicare si negociere;
- persoana proactiva.

BENEFICII OFERITE

- oportunitate de dezvoltare intr-o companie multinationala;
- pachet salarial atractiv;
- training.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad, Brasov, Baia Mare, Oradea, Pitesti, Constanta, Ploiesti, Galati, Iasi, Satu Mare.