ADMINISTRATOR SISTEM

Arobs Transilvania Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Administrare retea calculatoare
-Administrare servere: Linux, Windows 2003

CERINTE

-Cunostinte linux, (CentOS avantaj)
-Cunostinte Apache, Postfix, Shorewall, OpenVPN
-Cunostinte Windows 2003, Active Directory
-Cunostinte Windows 2000/XP
-Cunostinte: TCP/IP, firewall, routing, DNS, cablare structurata
-Cunostinte avansate de depanare/asamblare hardware

BENEFICII OFERITE

-Lucrul intr-o echipa de profesionişti folosind tehnologii de ultima ora
-Asistenta in relocare sau stabilire in Cluj
-Traininguri in tara si in strainatate (Elvetia, Germania, Finlanda, Danemarca)
-Orar flexibil, mediu de munca placut
-Pachet salarial deosebit de atractiv, bonusare pe proiecte

ARoBS dezvolta solutii pentru clienti din Europa de Vest, SUA precum si pentru firme din Romania. Proiectele dezvoltate acopera o gama larga de domenii:

-automatizarea fortei de vanzare (solutii bazate pe terminalele mobile de tip Palm, Pocket PC si Symbian);

-solutii grafice si drivere pentru Mac OS;

- solutii pentru localizarea parcurilor auto prin GPS-GPRS

-aplicatii Internet dezvoltate pe baza tehnologiilor de ultima ora:
Java, J2EE si .NET

-sala de clasa virtuala destinata trainingului si invatamantului la distanta (e-School)

-solutii pentru agentii de turism