Inginer proiectant instalatii sanitare

Human Touch Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Stabileste solutii pentru instalatii sanitare si stingere a incendiilor la cladiri de birouri, cladiri rezidentiale si cladiri comerciale;
- Intocmeste si coordoneaza proiecte de instalatii sanitare in toate fazele de proiectare respectand termenele impuse;
- Centralizeaza documentatia necesara avizarii proiectelor;
- Intocmirea antemasuratorilor si a listelor de cantitati;
- Verifica impreuna cu Seful de Departament integrabilitatea in practica a proiectelor;
- Se deplaseaza pe santier pentru verificarea respectarii proiectelor. (daca este necesar).

CERINTE

- Experienta in proiectare instalatii sanitare si stingere a incendiilor(mimin 1-2 ani);
- Studii superioare tehnice finalizate (de preferat instalatii);
- Bune cunostinte de AutoCAD (2D/3D), Magicad, Revit etc;
- Cunoasterea normativelor si standardelor de proiectare in vigoare;
- Este familiarizat cu echipamente si furnizori de echipamente pentru instalatii sanitare;
- Experienta in activitatea de lucru in echipa cu alte specialitati - electrice, HVAC, curenti slabi etc;
- Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate;
- Limba engleza si/sau germana - nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Salariu motivant pe baza pregatirii si experientei;
- Acces la cursuri de formare profesionala;
- Lucrul intr-o echipa tanara si motivata;
- Posibilitatea de a participa la realizarea unor proiecte de anvergura.

DESCRIEREA FIRMEI

Human Touch Consulting Group - HTCG