Inspector Resurse Umane

S.C. Electromontaj

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Intocmeste si gestioneaza dosarele personale ale salariatilor;
• Întocmeşte contractele individuale de munca, deciziile/actele aditionale în domeniul personalului şi salarizării;
• Completeaza Registrul General de Evidenta a Salariatilor si raspunde de transmiterea online in termenele legale;
• Raspunde de evidenta si pastrarea arhivei societatii;
• Elibereaza toata gama de adeverinte solicitate de salariati;
• Elibereaza adeverinte privind salarii, sporuri cu caracter permanent, vechime, grupe de munca, conform evidentelor din arhiva, pentru fostii salariati;
• Primeste de la departamente/sectii foile colective de prezenta bilunar si celelalte informatii privind salariile, răspunde de încadrarea şi plata corectă a tuturor componentelor salariului (ore, sporuri, indici, concedii de odihna, concedii medicale, etc.);
• Raspunde de corectitudinea inregistrarilor facute;

CERINTE

1. Experienta in Resurse Umane 1-3 ani;
2. Cunostinte avansate de utilizare Word, Excel, Outlook;
3 Cunoasterea programului de evidenta HCM Charisma (constituie avantaj).

BENEFICII OFERITE

Salariu corespunzator experientei si cunostiintelor dobandite;
Tichete de masa;

Societatea S.C. Electromontaj "Carpati" S.A. are o experienta de 66 ani in domeniul energiei electice. Domeniul de activitate cuprinde executia urmatoarelor lucrari: liniilor electrice aeriene de 0.4-400 kV, statii de transformare si conexiune 110-400 kV, montare fibra optica, linii electrice subterane.