Sef magazin - departament finisaje

Alta Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Magazinul Ambient din Medias cauta un nou coleg care sa gestioneze departamentul de finisaje.

Coordoneaza activitatea departamentului de finisaje din cadrul magazinului;
Participa in procesul de vanzare si asigura buna desfasurare a serviciilor pre/post vanzare;
Asigura respectarea metodologiei si principiilor de merchandising si respectarea planogramei;
Monitorizeaza piata;
Monitorizeaza obiectivele lunare trasate si propune actiuni concrete pt realizarea acestora;
Este responsabil de asigurarea in bune conditii a activitatii de aprovizionare cu marfa, precum si de dimensionarea corecta a stocului pe raioanele pe care le coordoneaza;
Raspunde de organizarea si controlul inventarelor la nivelul raioanelor pe care le coordoneaza;
Optimizarea stocurilor in raport cu obiectivele lunare;
Monitorizeaza modul in care echipa de vanzari prezinta clientilor programele si serviciile Ambient;
Evalueaza performantele echipei pe care o coordoneaza si propune masuri de motivare a acesteia.

CERINTE

Minim 2 ani experienta in pozitii similare in domeniul retail (cash&carry/DIY);
Cunoasterea pietei de profil;
Abilitati de relationare, comunicare si negociere,;
Abilitati de coordonare, motivare si dezvoltare a echipei;
Atitudine proactivă, orientată către atingerea obiectivelor;
Cunostinte solide in analiza eficientei operationale specifice: rotatia stocurilor, profitabilitate etc.;
Excelente abilități de operare PC și utilizare a unor programe de tip ERP / CRM.

BENEFICII OFERITE

1. Pachet salarial format din salariu fix, tichete de masa si bonusuri in functie de performanta;
2. Posibilitatea de dezvoltare personala si profesionala in cadrul unei echipe dinamice si competitive;
3. Se perfectioneaza in mod continuu atat din punct de vedere al cunostintelor tehnice, al abilitatilor de vanzari,cat si al abilitatilor de management, prin intermediul training-urilor oferite de companie.

Alta Consult este o companie ce ofera servicii integrate de IT si Resurse Umane.

Solutiile oferite partenerilor nostrii sunt eficiente si contribuie la dezvoltarea afacerii.