Programator SPS Germania

Europakraft Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Europakraft Jobs recruteaza personal pentru posturi de Programator SPS cu ocupare full- time si contract de munca pe perioada nedeterminata in Germania.
* Intermedierea are loc fara taxe sau comision

Responsabilitati:
- Punerea in functiune a masinilor de aschiere si montaj cu program SPS;
- Depistarea defectiunilor;
- Instruire personal pentru operarea si mentananta masinilor.

CERINTE

- Cunostinte de limba germana la nivel avansat;
- Formare profesionala in domeniul Electronicii;
- Cunstinte in domeniul tehnic de automatizare prezinta avantaj;
- Cunostinte de programare si cunostinte de operare a programelor Siemens S7 si 840D sau Allen Bradley RSLogistics, de asemenea prezinta avantaj
- Detinerea unui autoturism propriu pentru deplasare constituie avantaj;

BENEFICII OFERITE

- Ocuparea unui loc de munca full-time;
- Contract de munca pe perioada nedeterminata;
- Salarizare de la 12 E/ ora;
- Diurna 25 E/ zi lucratoare;
- Program de 40 ore/ saptamana.
- Cazare asigurata de catre angajator, contra cost (costul variaza in functie de zona intre 15 si 25 Euro/ noapte).

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare personal pentru munca in strainatate.