Responsabil SSM/PSI - Cora Cluj

SC Romania Hypermarche SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste si actualizeaza regulile interne de securitatea muncii si PSI pentru aplicarea reglementarilor legale in vigoare
Indeplineste responsabilitati pe linie de securitatea muncii si de situatii de urgenta
Asigura functionalitatea si coordonarea Serviciului Privat pentru Situatii de Urgenta
Intocmeste, pune in aplicare si respecta diverse documente de specialitate
Organizeaza instruirea personalului angajat in domeniul securitaţii muncii si PSI
Cerceteaza accidentele de munca din punctele de lucru
Elibereaza permisele de lucru cu foc pentru efectuarea lucrărilor de întreţinere programate sau intervenite
Arhiveaza documentele privind securitatea muncii si PSI
Formeaza profesional angajatii din magazinul in care isi desfasoara activitatea

CERINTE

Curs SSM 80h
Curs cadru tehnic PSI
Curs operator RSVTI reprezinta un avantaj
Experienta de lucru in domeniul SSM/PSI de minim 1 an
Responsabilitate, organizare, adaptabilitate
Receptivitate la nou, spirit de lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

Un loc de munca stabil si de incredere, contract pe perioada nedeterminata, tichete de masa, abonament medical la o clinica privata, prime variabile. Formare la locul de munca, colaborarea cu o echipa energica si dinamica.
Cum aplici la noi Iti poti depune cv-ul aici sau pe recrutare@cora.ro

Lantul de hipermarketuri Cora apartine grupului international Louis Delhaize. In prezent, in lume exista peste 70 de hipermarketuri Cora: in Franta, Belgia si Romania. In Romania, Cora a deschis pana in prezent 11 magazine. Compania noastra pune accentul pe calitatea serviciilor si a produselor oferite, prin urmare investeste in dezvoltarea angajatilor sai. Ii asteptam sa se alature echipei noastre pe toti cei care doresc sã-si construiascã o carierã, intr-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitãti de promovare!