Operator fabricarea si prelucrarea polimerilor (Fabrica - Extrudare, Bucuresti, Sector 6)

GEALAN Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

CE VEI FACE IN ECHIPA GEALAN?

• Vei executa operarea, in fabrica, pe utilaje de caserat/extrudare in scopul obtinerii profilelor PVC prin produsul de productie specific;
• Vei executa operatiunile de aprovizionare cu materiale de ambalat si materii prime in functie de masina/linia pe care este alocat;
• Vei executa operatiuni de masurare a produsului finit in functie de masina/linia pe care este alocat si completeaza fisele de activitate specific sectiei;
• Vei raporta orice deviatie de la standard a consumului de materiale si semifabricate sefului de formatie in cel mai scurt timp;
• Vei executa toate operatiunile specifice fazei de lucru in care este alocat.

CERINTE

NE DORIM CA VIITORUL NOSTRU COLEG:

• sa fie o persoana cu spirit tehnic si mecanic, atent la detalii, riguros, cu putere de munca;
• sa aiba studii medii tehnice finalizate;
• sa aiba experienta de minum 1-3 ani pe un post similar in cadrul unei fabrici;
• experienta in lacatuserie/ prelucrare profile PVC/montare termopane – constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

CE ITI OFERIM?

• Contract de munca pentru perioada nedeterminata;
• Program de 8 ore in schimburi cu pauza de masa (06.00 – 14.00, 14.00 – 22.00, 22.00 – 06.00);
• Echipa de oameni primitori si dinamici cu peste 10 ani experienta;
• Posibilitate de formare profesionala (calificari);
• Asigurare privata de sanatate;

PACHET SALARIAL
- salariu: 2700 lei/net (2000 lei/net+ 35% prevederile Ordonantei de urgenta nr. 43/2019)
- tichete de masa: 15 lei/zi lucrata (aprox 300 lei/net);
- ore suplimentare platite
- decontare transport la si de la locul de munca (Bucuresti, Bd. Iuliu Maniu nr. 612-614, Sector 6);

GEALAN Romania este compania care a construit profilele din PVC pentru cele mai multe din usile si geamurile pe care le deschizi si inchizi zilnic. Alte produse Gealan se regasesc in rulouri, obloane, diferite accesorii pentru ferestre si usi.
Performanta reprezinta misiunea companiei GEALAN, iar scopul este cel de a-si intari pozitia de competitor pe piata producatoare de profiluri PVC. Pentru ca toate proiectele sa fie de succes, GEALAN pune accent pe consolidarea relatiilor atat cu partenerii, cat si cu angajatii sai.
GEALAN Romania este subsidiara din Romania a grupului german GEALAN Fenster Systeme GmbH, producator de profile din PVC pentru usi si ferestre cu geam termoizolator si face parte din din grupul Veka, liderul pe plan global in domeniul pietei de sisteme de ferestre din PVC, cu o cifra de afaceri de 1 miliard euro.
Din 2014 GEALAN Romania este furnizor oficial al Casei Regale a Romaniei ca semn de recunoastere a calitatii produselor si serviciilor oferite.