AUDITOR JUNIOR

ESPECIAL AUDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Isi insuseste metodologiile de audit si participa la aplicarea acestora in diversele misiuni;
• Participa alaturi de membrii echipei la documentarea si adunarea informatiilor relevante pentru misiunea de audit: participa la realizarea de interviuri cu partile auditate, analizeaza documente, verifica procesele si operatiunile implicate conform programului de lucru si instructiunilor primite de la auditor si auditor senior;
• Documenteaza munca de audit prin intermediul softului de gestiune a dosarului de audit in mod prompt si conform regulilor de buna practica ale directiei;
• Asigura comunicarea in timp util a problemelor ce afecteaza domeniile auditate; mentine auditorul /auditorul senior/coordonatorul misiunii informat asupra progreselor muncii de audit si a modului in care termenele stabilite sunt respectate;
• Participa la realizarea raportului draft alaturi de ceilalti membri ai echipei prin formularea observatiilor de audit in formatul raportului final;
• Intocmeste diverse documente interne in functie de utilitate si cerinte;

Aptitudini:

• capacitate organizatorica, capacitate de relationare cu alte persoane, capacitate de asimilare de noi cunostinte, putere de convingere, capacitate de concentrare, atentie distributiva

Atitudini:

• proactiv,
• pozitiv,
• orientat catre sarcina,
• sociabilitate,
• flexibil

CERINTE

• Studii: Superioare
• Cursuri de perfectionare:
- debutant in obtinerea de alte calificari profesionale (Masterat de specialitate, Doctorat, ACCA, CAFR)

Alte conditii:

Cunostinte tehnice si de afaceri:
• cunostinte de specialitate (entry-level) : financiare (OMF,etc ), tehnici de audit (Standardele Internationale de Audit), economice, legislative si de taxe, metodologice
• tehnice: limba engleza (scris si oral), cunostinte de prelucrare si documentare informatii in MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Access)
• generale: comunicarea verbala si in scris, de lucru in echipa, inteligenta analitica

BENEFICII OFERITE

-salariu atractiv,lucru intr-o echipa tanara, dinamica,posibilitati de afirmare

ESPECIAL AUDIT este o societate de audit si consultanta financiara infiintata in scopul de a oferi cele mai bune solutii de aplicare a cadrului legislativ, de a furniza firmelor - client informatii complete, reale si strict confidentiale, prin care pot lua decizii privind politica lor si stabilirea strategiilor de dezvoltare.