Team Leader Suport Tehnic Relații Clienți

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonează activitatea de preluare, înregistrare și rezolvare a sesizărilor de natura tehnică prvind funcționarea serviciilor furnizate de companie;
•Se asigură de respectarea Regulamentului de ordine interioară, regulamentul intern din cadrul echipei Call Center și a Codului de conduită de către membrii echipei;
•Monitorizează activitatea și performanța echipei;
•Asigură suportul necesar agenților din Call Center pentru buna desfășurare a activității dezvoltând un nivel de performanță ridicat;
•Contribuie împreună cu echipa la atingerea obiectivelor stabilite din cadrul departamentului;
•Analizează și propune soluții pentru creșterea productivității echipei și eficientizarea activității;
•Asigură o comunicare pozitivă și constructivă cu informații clare, concise și acurate;
•Evaluează activitatea agenților din Call Center conform procedurilor și formularelor de evaluare;
•Poartă discuții de grup bilunar cu membrii echipei asupra performanței individuale și stabilește obiectivele fiecărui membru pentru perioada următoare;
•Asigură elaborarea Planului de Acțiune individuală pentru angajații din echipa sa;
•Adaptează periodic conținutul fișei de post a angajaților din directa coordonare în conformitate cu structura organizatorică;
•Ține legătura cu celelalte structuri organizatorice pentru asigurarea fluxului informațional între echipe și respectarea procedurilor agreate

CERINTE

•Studii superioare finalizate;
•Studiile superioare într-unul din domeniile tehnic, IT, telecomunicații, automatică reprezintă un avantaj;
•Experiență avansată în lucrul cu calculatorul și a pachetului Microsoft Office;
•Experiență în lucrul cu aplicațiile specifice de rețea, internet, telefonie, televiziune digitală, sisteme de provizionare;
•Reprezintă un avantaj demonstrarea de către candidat a experienței de conducere a unei echipe în cadrul departementelor de relații cu clienți : Call Center, Customer Service Center, Help Desk etc.

UPC este una dintre cele mai dinamice companii multinationale din industria de comunicatii prin cablu din Romania. UPC face parte din Liberty Global, Inc. (LGI), unul dintre liderii mondiali in furnizarea de servicii de televiziune, voce si date, cu operatiuni in 16 tari, 10 dintre acestea din Europa. Prezenta in Romania inca din 1992, UPC este pregatita sa ofere servicii moderne in banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala.