Operator Ghiseu Universal

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza vanzarea si promovarea produselor, cu exceptia celor de creditare: ofera informatii generale despre produsele de creditare. Daca este cazul orienteaza clientii catre consilierii de clientela;
- Urmareste indeplinirea obiectivelor personale comerciale;
- Fidelizeaza clientii prin calitatea produselor si a serviciilor oferite ;
- Participa la actiunile de animare comerciala organizate la nivel de grup cu clienti si prospecti ;
- Asigura serviciile legate de operatiuni curente in lei si in devize ale clientelei; Asigura verificarea autenticitatii acestora si incadrarea in limitele de disponibilitati ;
- Asigura efectuarea operatiunilor in numerar (plati, incasari, schimb valutar, Western Union, POS, etc.);
- Efectueaza operatiunile in numerar (lei si valuta) ordonate direct de clienti, inclusiv operatiunile initiate de consilierii de clientela ; Verifica documentele aferente pentru toate operatiunile realizate ;
- Asigura procesarea sau primeste si verifica documentele aferente operatiunilor clientelei in lei, valuta si le transmite in back office pentru prelucrare: instrumente de credit / debit, ordine de plata, cereri de eliberare cecuri barate, ordine de vanzare / cumparare valuta, dispozitii de plata externa, etc. ;
- Introduce la mapele clientilor extrasele de cont, elibereaza extrase de cont la cerere;
- Gestioneaza cererile clientilor legat de activitatea de carduri ;
- Asigura arhivarea documentelor aferente operatiunilor efectuate ;
- Este raspunzator de numerarul si alte valori avute in gestiune, respecta instructiunile de alimentare si remitere numerar;

CERINTE

Studii si Experienta:

- Studii superioare in domeniul economic
- Cunostinte economice generale
- Cunostinte bancare generale
- Operare calculator
- Operare numerar

Profilul candidatului:

- Studii medii sau superioare
- Cunoasterea limbii engleze
- Orientare spre client
- Orientare spre rezultate
- Atentie la detalii
- Cooperare
- Abilitati de vanzare si persuasiune

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
- Tip de contract: Contract pe perioada determinata
Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.