Operator documente transport

IB CARGO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea documentelor operationale, relationate cu expeditiile efectuate in sensul verificarii corectitudinii si a unui nivel maxim de completare a acestora;
Verificarea si organizarea documentatiei generate de efectuarea transporturilor;
Scanarea documentelor in arhiva electronica;
Introducerea diverselor date in sistemul electronic de lucru;
Contactarea transportatorilor si / sau clientilor pentru obtinere informatii si/sau documente necesare in fluxul de lucru;
Pregatirea documentatiei pentru expediere;
Asigurarea suportului pentru recuperarea creantelor raportate pentru department;
Participarea activa la rezolvarea sarcinilor echipei.

Va rugam sa aveti in vedere ca biroul nostru se afla in zona Voluntari, Global City Business Park.

CERINTE

Viitorul nostru coleg/a:
Este dinamic/a, optimist/a, proactiv/a, prompt/a, spontan/a, adaptabil/a, responsabil/a;
Are axcelente abilitati organizatorice si de prioritizare sarcini;
Manifesta flexibilitate si capacitate de gestionare sarcini multiple;
Nu il / o deranjeaza efectuarea de sarcini repetitive si manifesta deschidere fata de sarcini noi;
Are o buna cunoastere a pachetului MS Office, in special Excel.

BENEFICII OFERITE

Conditiile salariale se vor discuta in cadrul interviului.

IB Cargo SRL (www.ibcargo.com) este o companie de servicii activa in industria transporturilor de marfa. Cu mai mult de 2000 de companii din Romania si strainatate care i-au acordat incredere anul trecut, IB Cargo a gestionat 36 de mii de expedieri pe cale rutiera, a contractat transportatori pentru mai mult de 20 milioane de kilometri, a livrat 1,6 milioane de kg de bunuri prin intermediul transportului aerian si 3800 de TEU pe cale maritima in intreaga lume.
Portofoliul IB Cargo include toate solutiile de transport de marfuri: rutier, aerian si maritim, managementul incarcaturilor cu timp de livrare critic, suport in efectuarea formalitatilor vamale, actiuni de consolidare, totul pentru a ajuta beneficiarii sa isi optimizeze costurile de transport, prin respectarea legislatiei aplicabile, sa se redreseze dupa situatii critice si sa isi exploateze pontentialul in mod optim.
Infiintata in anul 2008, IB Cargo isi are sediul in Bucuresti, Romania, cu sucursala in portul Constanta si este certificata: IATA, FIATA, AEO, ISO 9001:2008, ISO 27001, fiind in joint-venture cu compania germana Interfracht.