CONTABIL (PRIMAR) cu experienta

PEROS ROM DISTRIBUTION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verifica intocmirea documentelor primare conform legislatiei in vigoare;
- inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
- introducerea in contabilitate a facturilor de la furnizorii externi;
- Intocmeste bazele de date si situatiile analitice;
- Efectueaza si/sau verifica lucrarile de contabilitate primara;
- Asigura arhivarea documentelor primare;
- Efectueaza contabilitatea financiara pe baza contabilitatii primare;
- Intocmeste registrele contabile obligatorii;
- Verifica si contabilizeaza operatiunile de incasari si plati cu numerar;
- Verificarea si contabilizeaza operatiunilor bancare;
- Administrarea evidentei platilor conform termenelor contractuale;
- Asigura suport administrativ si operational sefului contabil in pregatirea raportarilor;
- urmarirea scadentelor la plata pt. furnizori, prestatori de servicii etc.;
participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil;
- efectueaza operatiuni bancare si intocmeste setul de documente pentru operatiuni bancare (sistem online banking);
- verificarea extraselor din banca cu instrumente de plati si incasari aferente fiecarei operatiuni;
- mentinerea relatiei cu ITM si Administratiile Financiare

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Experienta in domeniul contabil de minim 3 ani;
- Cunostinte foarte bune operare PC (Office) şi a unui program contabil;
- Cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor contabile romane;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Persoana responsabila,organizata, cu capacitate de analiza si sinteza

BENEFICII OFERITE

PEROS ROM DISTRIBUTION SRL importator si distribuitor al produselor de curatenie, cosmetice si detergenti in Romania. Sediu social se afla in orasul Voluntari in apropiere de METRO.
va rugam sa aplicati numai daca locatia firmei este potrivita pt dumneavoastra.