Team leader vanzari B2B - Telekom

Telekom Romania Communications S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Organizeaza si coordoneaza activitatea angajatilor din cadrul punctului de lucru;- Coordoneaza si monitorizeaza aplicarea strategiei de evolutie in piata conform solicitarilor companie;
- Stabileste criterii de performanta si urmareste realizarea acestora de catre angajatii aflati in subordine;
- Elaboreaza si redacteaza rapoarte catre superiorii directi, la termenele stabilite de catre acestia;
- Promoveaza si vinde serviciile companiei;
- Participa activ in vanzarea de produse si servicii urmand procedurile si procesele companiei;
- Realizeaza planurile de vanzari setate;

CERINTE

Orientarea catre client, tinuta business, abilitatile de negociere, flexibilitatea, determinarea sunt obligatorii;

CANDIDATUL IDEAL:
- Experienta anterioara vanzare directa B2B ( preferabil telecomunicatii fixe si/sau mobile)
- Experienta in coordonarea unei echipe, minim 3 ani
- Abilitati de vanzare si negociere, abilitati de comunicare;
- Dedicare pentru rezolvarea problemelor ridicate de clienti;
- Atitudine pozitiva, dorinta de a invata lucruri noi, insistent;
- Auto-motivat si cu spirit de echipa;
- Seriozitate si perseverenta in atingerea obiectivelor propuse;
- Cunostinte de operare pe calculator (Windows, MS Office).
- Traininguri de vanzari, negociere, leadership – reprezinta un avantaj;
- Capacitatea de a-i instrui pe altii;

BENEFICII OFERITE

- salariu fix + comision din vanzari
- telefon mobil , laptop
- mediu de lucru placut
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere solide in vanzari

Telekom Romania este un brand de telecomunicaţii nou și dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, simplificate și personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu peste 10 de milioane de contracte de servicii.

Prin cei doi operatori, Telekom Romania Mobile Communications şi Telekom Romania Communications, Telekom Romania oferă servicii integrate de telecomunicații, astfel încât clienţii să beneficieze de o experiență completă şi plină de satisfacţii: servicii de voce și date mobile 3G și 4G mobile, telefonie fixă tradițională, internet de mare viteză și televiziune pe mai multe tehnologii, inclusiv IPTV precum și conținut de înaltă calitate și exclusivități. Pentru clienţii business, noul brand este promisiunea unor soluții IT & C la cheie, care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

Telekom Romania este un brand din familia Deutsche Telekom, prezent în 51 de țări de pe cinci continente, cu peste 143 de milioane de clienţi de telefonie mobilă, 31 de milioane de clienţi de servicii fixe şi peste 17 milioane de linii de broadband din întreaga lume. Brandul este prezent pe piaţa românească din 2014, după rebranding-ul comun al COSMOTE România și Romtelecom.