Inginer electromecanic

SIMTERAC SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura buna functionare a echipamentelor pentru a mentine linia de productie in parametri optimi
• Mentine o colaborare stransa cu departamentul de productie cu privire la problemele tehnice aparute in fabrica dar si cu privire la rezolvarea lor
• Mentine o colaborare stransa cu departamentul de Logistica si Aprovizionare si colaboratori externi
• Planifica si organizeaza actiunile de mentenanta
• Intocmeste programul pe schimburi a intregii echipe de mentenanta
• Supervizeaza lucrarile in curs de desfasurare din fabrica si urmareste statusul celor care sunt planificate pe viitor
• Intocmeste rapoarte a activitatii zilnice din fabrica utilizand un software specializat

CERINTE

Candidatul ideal:
• Absolvent studii superioare tehnice, profil electro ( electrotehnica, electromecanica, automatizari industrial )
• Cunostinte de limba engleza
• Carnet de conducere cat.B
• Cunostinte PC ( Excel, Word, Autocad…)
• Experienta minim doi ani pe o pozitie similara
• Abilitati de coordonare
• Persoana organizata, cu bune abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

Se ofera contract individual de munca pe perioada nedeterminata, cu perioada de proba conform legii, pachet salarial competitiv (tichete de masa, decontare transport la si de la locul de munca, alte facilitati conform CCM) oportunitati de instruire si dezvoltare personala.

CV-urile se depun la sediul societatii din Vadu Crisului, str, Morii, nr. 667 sau per e-mail la: mgavrilut@macon.ro Pentru informatii suplimentare va rugam sa va adresati telefonic la nr. 0259- 443.018.
Numai persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu.

Fie că vorbim de sobe sau şeminee, rezultatul îmbinării cu artă a cahlelor de teracotă, acestea au fost de-a lungul timpului elementul central al unui cămin. Odată cu ele, natura, prin elementele sale - pământ, foc, apă, pătrunde în locuinţe pentru a ne încălzi dar şi pentru a da formă şi culoare CĂLDURII caminului nostru.

Cahlele de teracotă Simterac, într-o gamă diversificată de modele şi culori, aşezate cu pricepere pentru a prinde contur, se pot reuni în soba care corespunde cel mai bine nevoilor fiecăruia.

Clasice sau moderne şi indiferent de combustibilul folosit (solid sau gazos) sobele şi şemineele realizate din cahle de teracotă Macon se pot integra perfect in design-ul locuinţei - de la simple sobe de încălzit sau gătit şi până la variante constructive unice.

Piesele ceramice din teracotă, prin structura lor, pot acumula o cantitate mare de căldură, pe care mai apoi o redau în aerul din încăpere. Căldura se răspândeşte în interiorul căminului, pătrunde în mijlocul familiei, oferindu-ne momente de neuitat alături de cei dragi. Ne putem bucura din nou de căldura serilor de altădată, cu poveşti demult uitate, copii, părinţi, bunici adunaţi împreună în jurul focului pentru a trăi clipe de plăcere prilejuite de nostalgia vremurilor trecute.

Îmbinarea perfectă între tradiţie şi confort reprezintă soluţia optimă pentru încălzirea caselor, conferind o notă aparte locuinţei şi un ambient mai plăcut pentru toată familia.