MANAGER FINANCIAR

Bodega Pietroasa

Job expirat

RESPONSABILITATI

-sa reprezinte societatea alaturi de Administrator in raporturile cu autoritatile centrale si locale si in special cu Administratia Financiara si partenerii externi;
-sa-si asume responsabilitatea privind corectitudinea si promptitudinea cu care furnizeaza informatiile din domeniul sau de activitate;
-sa mentina legatura cu bancile si cu alte institutii financiare externe;
-sa urmareasca permanent legislatia din domeniul financiar-contabil extern si asigura respectarea acesteia;
-sa elaboreze studiul de evolutie si prognoza a situatiei financiare;
-sa se informeze continuu in privința cadrului juridic;

CERINTE

Absolvent de studii superioare profil economic;
Minim 5 ani experienţă în contabilitate, preferabil într-o companie de productie;
Cunoştinţe legislative în domeniul contabilităţii si fiscalităţii ;
Cunoştinţe operare PC : Microsoft Office şi operare în programe specifice de contabilitate ;
Capacitatea de organizare şi prioritizare a activităţilor cu respectarea termenelor limită;
Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
Persoană flexibilă, dinamica și cu atitudine pozitivă;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Societate producatoare de vie si vin din struguri.