Inginer suport tehnic

ACS Total Software SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Suport tehnic, prezentarea software-ului la clienti si avantajele unei soluti de proiectare
- Crearea bazelor de date, pentru componente electrice necesare in proiectarea electrica asistata de calculator
- Prezentarea software-ului si dialogul permanent cu clientii si cu potentialii clienti
- Consultarea pe baza proiectului cu colegii din Germania
- Mentinerea relatiilor la nivel tehnic cu clientii in vederea rezolvarii diferitelor probleme tehnice legate de softwae
- Instalarea si configurarea softului
- Asigura suport tehnic telefonic, email, webex sau deplasari in site pentru client
- Permis de conducere categoria B

CERINTE

- absolvent al unei Universitati Tehnice, Electrotehnice, Energetice, Automatizari
- nivel mediu/avansat de cunostinte in MS Office in special xls, xml
- cunoștiinte generale despre echipamente electrice si componente electrice
- notiuni generale de PC/IT (instalare, configurare, navigare web etc)
- notiuni de baza in proiectare si utilizarea unui software de proiectare electrica constituie un avantaj (WSCAD,EPLAN, Autocad Electrical,etc)
- disponibilitate la deplasari in tara pentru prezentari tehnice, suport si consultanta clienti
- limba engleză -mediu/avansat;
- persoana energica, flexibila, dornica de afiramare, responsabila, bine organizata si sa detina bune abilitati de comunicare
- abilitatea de a planifica, coordona si de a prioritiza volumul de lucru
- dispus la deplasari in strainatate pentru cursuri de specializare- Germania

BENEFICII OFERITE

- decontare transport
- parte variabila
- laptop, telefon de serviciu

Firma ACS Total Software SRL a fost infiintata in anul 2014 fiind unic distribuitor in Romania a software-ului WSCAD-
WSCAD Electronic GMbH este unul dintre principalii furnizori de soluții E-CAD in Europa si nu numai, pentru proiectare in domeniul industrial. WSCAD Electronic GMbH comercializează și dezvoltă software și servicii E-CAD în domeniul electric, hidraulic, instalațiilor electrice in camp, tablourilor electrice, proceselor tehnologice și în domeniul automatizării clădirilor.
Cautam profesionisti in domeniul tehnic care sa ni se alature in proiectele ambitioase pe care le avem.

Va oferim sansa de a creste impreuna cu noi si a lua partea la succesul nostru.
Pentru mai multe informatii va rog sa accesati pagina web: www.wscad.com/ro/ sau adresa de email: info@wscad.ro