Angajam Receptioner/a

Salis Spa Hotel

Job expirat

RESPONSABILITATI

- titularul postului are rolul de a asigura serviciile de informare, rezervare si cazare pentru clientii hotelului
-Supervizeaza activitatea personalului care se ocupa de curatenie si de paza
-Relatii functionale cu angajatii departamentelor financiar-contabil, marketing, administrativ, servicii.
-Preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti;
-primirea si cazarea clientilor;
-intocmirea actelor necesare cazarii clientilor (contracte de turism, urmarirea si incasarea platilor);
- asigura activitatea de telefonie centrala a organizatiei;
- stabileste necesarul de consumabile pentru personalul companiei si comandarea consumabilelor necesare (papetarie, protocol) ;
- raspunde de buna circulatie a corespondentei sosita pe adresa firmei (plicuri, faxuri, oferte etc);
-promovarea serviciilor oferite clientilor;
-solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate;
-medierea conflictelor si rezolvarea reclamatiilor clientilor

CERINTE

-studii de calificare in domeniu;
-experienta de minim 1an pe un post similar;
-cunoasterea pietei de produse hoteliere si a particularitatilor ei;
-foarte bune cunostinte de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);
-cunoasterea temeinica a doua limbi de circulatie internationala;
-aspect fizic placut, prezenta agreabila, amabilitate, solicitudine;
-abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
-capacitate de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile;
-foarte bune abilitati de planificare si organizare.

BENEFICII OFERITE

Negociabil
Va rugam trimite-ti CV-ul insotit de fotografie la adresa de e-mail: salisspahotel@yahoo.com sau salisspahotel@gmail.com

DESCRIEREA FIRMEI

Hotel / Restaurant / Centru medical