Specialist în relații publice

SC EDITURA AEGYSSUS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC EDITURA AEGYSSUS SRL angajează pentru poziția de Specialist în relații publice în Tulcea.
• Realizeaza proiecte de campanii de promovare si coordoneaza desfasurarea lor.
• Negociaza, semneaza si monitorizeaza contractele de promovare ale firmei.
• Coordoneaza si supervizeaza planul de media al editurii.
• Monitorizeaza si updateaza site-ul companiei.
• Efectueaza rapoarte pe baza analizarii evolutiei indicatorilor de imagine si prestigiu ai firmei in raport cu concurenta, eficienta campaniilor de comunicare, bugetul alocat.
• Elaboreaza si controleaza bugetul de Relatii Publice pentru companie.
• Implementeaza strategia de comunicare agreata cu managementul companiei si masoara eficienta activitatii de Relatii Publice.
• Exercita permanent sau temporar, prin delegarea competentelor, acele atributii specifice specialitatii sale, stabilite prin actul constitutiv al societatii sau prin organul decizional statutar (AGA, CA) in sarcina reprezentantului legal.
• participă activitățile de editare

CERINTE

Studii superioare
Limbi straine: cel putin doua limbi straine de circulatie internatională (în mod obligatoriu una la un nivel avansat);
Experienta anterioara de minim 2 ani in pozitie similara
Capacitate foarte buna de exprimare scrisa – experienta in intocmire comunicate de presa
Capacitate buna de sinteza;
Cunostinte excelente de operare PC: Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
Cunostinte de editare si gestionarea informatiilor in cadrul site-urilor;
Persoana organizata, abilitati de comunicare si relationare, de sinteza si analiza, sociabilitate, creativitate;
Persoana motivata, responsabila, sa poata lucra independent
Rezistenta la stres;
Aspect plăcut, prezentabil: postul presupune discutii si întâlniri cu clienții, persoane cu funcții de decizie, manageri, motiv pentru care aspectul prezentabil, la fel ca si abilitățile de comunicare, reprezintă o condiție esentiala.
Disponibilitate de deplasare mai mult de 50% din timpul de lucru

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru stimulativ și în compania unei echipe tinere
Oportunitati de dezvoltare a carierei

Editura Aegyssus din Tulcea are ca obiect de activitate editarea cărților în format scris și în format electronic.