Ofiter back-office perioada determinata 12 luni

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asigura decontarea operatiunilor clientilor , intervenite in circuitul bancar
-Asigura circuitul documentelor intrate in circuit bancar, intre Serviciul Decontari , Administratorul de cont non cash si administratorul de cont cash&non cash
-Efectueaza corectia erorilor (stornare si reinitiere) la operatiunile sesizate in procesul de inregistrare a tranzactiilor in sistem si solicita autorizarea operatiunii de stornare persoanei avizate
-Analizeaza, declara si urmareste incidentele de plati
-Verifica la sfarsitul zilei, toate rapoartele din aplicatia de rapoarte si efectueaza corectiile necesare

CERINTE

Competente necesare postului:
1. Experienta profesionala: preferabil minim 1 an intr-o pozitie similara
2. Pregatirea necesara: superioare economice
3. Competente personale:
- responsabilitate crescuta
- meticulous, organizat
- eficient
- capacitate de analiza si sinteza
- spirit de echipa
- cunostinte operare PC

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»