Inginer-sef piscicol

Piscicola Sarinasuf SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza toate activitatile specifice unei ferme piscicole;
Asigurara intretinerea bazinelor si a populatiei piscicole la standardele de calitate (verificare PH si temperatura bazine piscicole, igienizare bazine etc.);
Gestioneaza furajarea si administrarea furajelor conform fiselor de magazie; stabileste formula si a modul de administrare a hranei;
Organizeaza reproducerea diverselor specii de peste produse in ferma si ulterior supervizeaza sortarea si distribuirea efectivului piscicol pe densitati si bazine;
Coordoneaza activitatea de pescuit si livrare peste din cadrul fermei;
Stabileste necesarul de resurse umane si alocarea acestora pe centre de activitati;
Ia masuri de combatere a braconajului;
Monitorizeaza starea de sanatate a pestilor si asigura tratamentele necesare;
Tine registrul fermei, facand toate inregistrarile necesare (temperatura apei, mortalitati, lucrari executate etc.)

CERINTE

Studii de specialitate in domeniu (acvacultura, piscicultura si pescuit);
Experienta in reproducerea speciilor crescute in cadrul fermei (crap, somn, salau, stiuca si specii asiatice) este obligatorie;
Permis auto cat B;
Disponibilitate pentru program prelungit sau relocare;
Experienta minim 3 ani intr-un post similar;

BENEFICII OFERITE

Decontare transport;
Societatea pune la dispozitie cazare pentru angajatii care nu sunt din localitate;