FARMACIST - TULCEA

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam persoane cu experienta pentru pozitia de Farmacist, pentru clientul nostru, o companie multinationala care activeaza in industria farmaceutica (distribuitor de produse farmaceutice si parafarmaceutice), operand un lant important de farmacii din tara.
Responsabilitati:
• Organizeaza si supravegheaza functionarea farmaciei, sub indrumarea farmacistului sef;
• Asigura aprovizionarea ritmica si constanta a farmaciei cu medicamente si alte produse de sanatate conform procedurilor de lucru, respectand prevederile legale in vigoare;
• Controleaza si executa operatiunile de gestiune ale farmaciei (intrari, iesiri, NIR, facturi);
• Raspunde si efectueaza receptia calitativa si cantitativa a produselor, pe baza facturilor emise de furnizori, verificand ca seria si termenul de valabilitate sa fie conforme cu documentele;
• Raspunde de prepararea, conservarea si eliberarea preparatelor magistrale si oficinale;
• Executa si raspunde de receptia si controlul substantelor farmaceutice;
• Indruma si supravegheaza activitatea studentilor la Facultatea de Farmacie, a asistentilor de farmacie angajati sau a celor aflati in practica;
• Raspunde de eliberarea, depozitarea si evidenta in conformitate cu legislatia in vigoare a produselor psihotrope si stupefiante;
• Asigura si executa eliberarea medicamentelor pe baza de prescriptie medicala, cu respectarea prevederilor legale;
• Informeaza corect pacientul asupra tuturor aspectelor legate de medicament, mod de administrare, doze, reactii adverse, efecte secundare si pret;
• Respecta confidentialitatea datelor, programului informatic, a intregii activitati in farmacie;
• Intocmeste zilnic Registrul de casa;
• Supravegheaza mentinerea curateniei si a masurii de dezinsectie in farmacie;
• Urmareste si se informeaza permanent asupra noutatilor terapeutice, legislatiei sanitare si farmaceutice, participa la activitati de formare profesionala.
• Program de lucru: 40 de ore pe saptamana, in ture impartite inegal.

CERINTE

• Absolvent al Facultatii de Farmacie;
• Detinator de Certificat de Membru CFR actual;
• Minim 1 an experienta pe un post similar;
• Cunoaste si aplica prevederile legale mentionate in Codul Deontologic al Farmacistului elaborat de catre Colegiul Farmacistilor din Romania.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.