Consultant Vanzari Vodafone

CONTRA COSTA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Nu ai nevoie de experienţă in vanzari, ci de o atitudine pozitivă, de dorinţa de a învăţa, de nevoia de a fi la curent cu ultimele noutăţi în tehnologie și de a-ţi dezvolta aptitudini de vânzare recunoscute la nivel naţional, Vodafone fiind o adevărată şcoală de vânzări.

Ce vei face in rolul de Retail Representative?

• Prezinti, vinzi si cresti valoarea vanzarilor produselor si serviciilor Vodafone catre clientii potentiali si existenti in scopul de a atinge Targetul de vanzari al Magazinului . Asiguri acuratetea inregistrarii datelor clientilor in bazele de date ( verificarea integritatii, completarea contractului, facturarea si completarea certificatului de garantie, completarea contractului de transfer de responsabilitate)
• Oferi informatii intr-o maniera eficienta si politicoasa catre clientii potentiali si catre clientii existenti ai firmei despre produse si servicii, preturi, conditii de livrare , conditiile contractuale, termenul de garantie si suportul tehnic.
• Mentii imaginea companiei si respecti standardele ei livrand servicii de o inalta calitate si profesionalism( respectand Ghidul Standardelor pentru Reprezentante ) si prin asigurarea unei curatenii exemplare in aria Magazinului.
• Pregatesti rapoarte despre vanzarile si activarile zilnice.

CERINTE

Candidatul nostru ideal:

• Este pasionat de vanzari si negocieri
• Liceul Absolvit ( Facultatea terminata reprezinta avantaj)
• Foarte bune abilitati de comunicare interpersonala
• Engleza nivel mediu
• Bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, e-mail
• Atitudine pozitiva si orientata catre client
• Poate invata repede si utiliza informatii tehnice despre produsele si serviciile specifice domeniului telecomunicatii

BENEFICII OFERITE

Ce iți oferim?
⦿ Program de training plătit (timp de 2 saptămâni)
⦿ Program de lucru flexibil
⦿ Job-uri full-time si part-time
⦿ Ofertă financiară atractivă
⦿ Oportunitatea de a-ți începe cariera într-o companie cu standarde Vodafone
⦿ Un mediu de lucru care să te facă să zâmbești în fiecare zi și în care te poți dezvolta personal și profesional

Te ajutam sa devii cel mai bun Sales din Tulcea!

Cei selectati vor fi contactati telefonic pentru stabilirea unui interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Franciza Vodafone Romania

În magazinul franciză Vodafone, rolul central este acela de consultanță și de vânzare. Dar, înainte de toate, primează ascultarea și înţelegerea nevoilor clienţilor Vodafone. Scopul nostru este de a le propune acestora servicii și produse potrivite lor și de a le crea o experiență de cumpărare excelentă. Iar TU vei fi actorul principal în acest proces.

Vei găsi în magazinele noastre sau în concept store-ul Vodafone o echipă alături de care vei avea oportunitatea de a învăţa și de a te dezvolta. Le vei putea împărtăşi succesele colegilor tăi și ei se vor bucura alături de tine, ori le vei putea cere sprijinul și ţi-l vor oferi necondiţionat.

Why Vodafone?

Did you know how did we get our name? Our founders had their eyes firmly on our future. They were so enthusiastic about mobile telecommunications that they forecast that one day people would do more than talk over their phones. So they gave us a future-proof name that embraces both voice and data: VOice and DAta mobile communication: Vodafone.

Today our founders dreams are a reality and the name they invented is a powerful global brand.

Vodafone is the world's leading telecommunications company. Millions of people in every corner of the globe choose Vodafone to talk text and connect to data services that help them make the most of every day.
Our success comes from the outstanding people that make up the global team. Many of the tasks we face are more than anyone can do alone, so our future depends on attracting, rewarding and retaining those who share our "can-do" attitude.
We're building a culture that makes us feel valued, we feel empowered to get the job done, we work together and help others do the same, and we're passionate about being the communications leader in an increasingly connected world
Because our business is becoming more and more complex by the day, we're constantly looking for new ways to support, coach and develop our people. Whatever your area, you can expect ongoing learning opportunities that will help you develop your abilities.
When we say we're passionate about our people, it's more than just a phrase. It's a way of working.

Why not choose Vodafone for your next career move? You can search and apply for current opportunities via the links below.