Asistent manager

SC EDITURA AEGYSSUS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC EDITURA AEGYSSUS SRL angajeaza pentru pozitia de Asistent Manager în Tulcea
• Responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate
• Indeplinirea activitatilor zilnice de secretariat
• Preluarea si directionarea apelurilor telefonice
• Preia, inregistrareză, distribuie la compartimentele implicate corespondenta,
• Îndosarierea si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati
• Redactarea corespondentei de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice
• Asigurarea transmiterii documentelor prin posta,fax, e-mail
• Elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management
• Asigura logistica de calatorie pentru conducerea firmei ( rezervari hotel, transport)
• Participa la organizarea evenimentelor din cadrul firmei
• Procura consumabilele de birou si alte materiale necesare functionarii biroului
• Imprimarea/multiplicarea materialelor
• disponibilitatea de deplasare la sediul clienților
• asistarea managerului general la prezentări/targuri de carte
• Păstrează confidenţialitatea tuturor informaţiilor şi activităţilor.

CERINTE

• Studii medii sau superioare
• Cunostinte bune operare MS Office( WORD, EXCEL)
• Limbi straine: minim o limba straina
• Cunoştinţe de management
• Aptitudine de intelegere verbală - abilitatea de a asculta si intelege informatii si idei prezentate oral
• Gestionarea eficienta a propriului timp
• Atenţie distributivă, organizare, rezistenţă la stres şi muncă de rutină
• Capacitate de a lucra eficient atât individual cât şi în echipă;
Disponibilitate de deplasare mai mult de 50% din timpul de lucru

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru stimulativ și în compania unei echipe tinere
Oportunitati de dezvoltare a carierei

Editura Aegyssus din Tulcea are ca obiect de activitate editarea cărților în format scris și în format electronic.