Asistent Contabil - Tulcea

Human Touch Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Primirea, verificarea si inregistrarea in contabilitate a documentelor contabile;
- Verificarea corectitudinii documentelor primare si /sau a lucrarilor de contabilitate intocmite de client conform legislatiei in vigoare;
- Verificarea inregistrarilor efectuate;
- Solicitarea in timp util de la client a documentelor lipsa;
- Arhivarea documentelor contabile;
- Deplasari la institutii ale statului, diversi colaboratori;
- Îndeplinirea atribuțiilor de secretariat și alte sarcini de serviciu;

CERINTE

- Studii superioare cu profil economic/contabil prezinta avantaj;
- Experienţă în domeniul financiar contabil (contabilitate financiara si de gestiune) prezinta avantaj;
- Cunoştinţe operare PC: Windows, Word, Excel, Internet Explorer;
- Abilităţi de planificare si organizare a activităţilor desfăşurate;
- Persoană cu un spirit de observaţie dezvoltat şi orientare către detalii;
- Capacitatea de a lucra cu un volum mare de date.

BENEFICII OFERITE

Recrutam Asistent Contabil pentru un post disponibil in cadrul unei companii din Tulcea.

Toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza noastra de date pentru oportunitati viitoare.

DESCRIEREA FIRMEI

Human Touch Consulting Group - HTCG