Contabil

Birou Expert Contabil Tudor Nicoleta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Avem nevoie de o persoana care sa ne ajute pe partea de contabilitate, detasata la biroul unui client din judetul Constanta .

Ce face persoana potrivita:
1. Asigura inregistrarea in programul SAGA C a tuturor documentelor primare ale societatii client.
2. Arhiveaza in ordine cronologica documentele operate in contabilitate .
3. Verifica jurnalele de cumparari si vanzari, registru de casa, banca si deconturile de cheltuieli.
4. Mentine relatia cu furnizorii/clientii (pe partea de contabilitate) in sensul punctarii soldurilor si rulajelor existente in contabilitate.
5. Intocmeste diverse situatii extracontabile solicitate de catre client.
6. Verifica si puncteaza soldurile cu evidenta tinuta de client.
7. Intocmeste documentatia necesara pentru inventariere.

CERINTE

Sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
1. Sa aiba experienta in contabilitate, in sensul de a sti sa inregistreze documentele in conturile contabile corespunzatoare, sa stie ca exista chei de verificare pe conturi si sa le aplice, sa stie sa verifice o balanta (sau sa fie capabila de a invata in scurt timp aceste lucruri).
2. Studiile universitare nu sunt obligatorii, insa este important sa aiba cunostiinte temeinice de contabilitate.
3. Sa fie organizata, ordonata , atenta la detalii si insistenta. ( a nu se intelege tupeista :) ).
4. Sa ii placa munca repetitiva , sa respecte si sa contribuie la dezvoltarea si implementarea procedurilor de lucru si standardelor de calitate.
5. Sa fie dispusa sa invete continuu. Daca nu invata, nu creste profesional, daca nu echipa nu creste profesional, firma nu creste. :)
6. Sa fie harnica. Apreciem mult harnicia si sarguinta.
7. Sa stie sa zambeasca, sa se distreze si sa fie de gasca. Conteaza atitudinea si cei 7 ani de acasa.

Atu-uri:
1. Cunoasterea programului SAGA C.
2. Bune cunostinte de operare in Excel si Word.

BENEFICII OFERITE

Ce oferim:
1. Salariu fix
2. Raspunsuri la orice spete contabile si fiscale si posibilitatea de a acumula sau consolida cunostinte profesionale in domenii de activitate diverse si complexe.
3. Posibilitatea de dezvoltare si promovare profesionala in cadrul echipei.
4. Seriozitate
5. Atmosfera placuta si dinamica.

Birou de contabilitate, expertiza contabila, servicii resurse umane si consultanta fiscala
echipacontabilitate@gmail.com