Reprezentant tehnic-comercial

ELJ AUTOMOTIVE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contractarea din piata a proiectelor de injectie mase plastice pentru industria non-auto;
- executa actiuni de research ale pietei – tinta si cauta permanent oportunitati de colaborare in vederea extinderii portofoliu de clienti;
- initiaza si gestioneaza contacte cu piata si clientii tinta din zona alocata;
- prezinta si promoveaza cu seriozitate si eficienta produsele companiei;
- obtine comenzi ferme si negociaza contracte in conditiile stabilite la nivel de companie;
- monitorizeaza creantele clientilor din zona alocata si se asigura de incasarea acestora la termen;
- culege informatii privind piata interna, monitorizeaza concurenta si prezinta conducerii rapoarte privind dinamica acesteia;
- intocmeste si prezinta conducerii orice rapoarte cu privire la activitatea desfasurata si rezultatele obtinute.

CERINTE

- absolvent studii superioare licentiat in domeniu tehnic;
- experienţă in domeniul vanzarilor active B2B, de preferinta industriale;
- experienta si/ sau cunostinte in domeniul maselor plastice - reprezinta un avantaj;
- cunostinte avansate de limba engleza;
- utilizator experimentat operare PC (Word, Excel, etc.);
- abilitati excelente de relationare, negociere si putere de convingere;
- capacitate de a invata repede si de a se adapta rapid;
- gandire logica si flexibila, capacitate de analiza si sinteza;
- permis de conducere categoria B;
- disponibilitatea de a calatori in interes de serviciu aproximativ 80% din timpul de lucru;

BENEFICII OFERITE

- masina de serviciu;
- salariu fix + bonusuri;
- telefon;
- laptop;

ELJ Automotive SA este unul dintre principalii furnizori de repere din material plastic pentru industrie din Romania.
Pentru mai multe detalii privind compania si produsele puteti vizita: http://elj-automotive.ro/