Web Developer Junior si Web Designer Junior

TMT IT&SOFTWARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce vei face:
- realizarea de site-uri si interfete web, folosind HTML, PHP, CSS, Javascript, jQuery, astfel incat sa fie compatibile cu browserele desktop si mobile majoritare
- realizarea de site-uri folosind CMS-uri precum WordPress, Drupal, Magento
- realizarea de module noi pentru CMS-urile mentionate
- research pentru tehnologii, platforme si frameworkuri noi
- research pentru identificarea, selectarea si implementarea de module provenite din exteriorul firmei
- colaborare cu colegii

CERINTE

Web Developer:
- Experienta practica de minim 1 an in implementarea de interfete web cross-browser cu HTML, CSS, Javascript, jQuery
- Cunostinte de PHP si MySQL
- Cunostinte de baza referitoare la realizarea de site-uri pentru campanii SEO
- Cunostinte bune de limba engleza

Web Designer:
- experienta de design web pentru cel putin 3 site-uri, portofoliu
- simt artistic, aplicabil la web design de business si e-commerce
- cunostinte temeinice de usability si standarde
- cunostinte de HTML tableless si CSS
- capabil sa respecte termenele stabilite impreuna
- atentie la detalii si responsabilitate
- cunostinte bune de Photoshop si Illustrator

Colegii tai se asteapta de la tine:
- Sa fii responsabil si serios
- Sa ai o atitudine proactiva in rezolvarea problemelor
- Sa vezi “the big picture” si sa "think out of the box"
- Sa inveti in permanenta si sa vrei sa te autodepasesti
- Sa schimbi si sa imbunatatesti lucrurile, sa ai idei constructive
- Sa ai o atitudine pozitiva
- Sa acorzi atentie detaliilor
- Sa ceri ajutor atunci cand ai nevoie si sa oferi atunci cand ti se cere
- Sa respecti promisiunile si deadline-urile
- Sa stii sa asculti si sa comunici eficient

Infiintata in anul 2014, TMT IT&SOFTWARE SRL isi propune sa ofere potentialilor clienti achizitionarea unor produse de calitate la cele mai bune preturi.