Test Engineer - automotive

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Controlul si monitorizarea echipamentelor de test;
- Analiza pieselor picate la statiile de testare;
- Identificarea cauzelor radacina pentru piesele care pica la teste ( echipament, dispozitiv, piesa);
- Optimizarea proceselor de testare;
- Monitorizarea si mentinerea in limitele stabilite a OEE-ului;
- Definirea necesarului de piese de schimb pentru echipamentele si dispozitivele de testare;
- Definirea planului de intretinere periodica pentru echipamentele si dispozitivele de testare.

CERINTE

- Bune cunostinte pneumatica;
- Abilitatea de a citi si interpreta scheme pneumatice ( distribuitoare, electrovalve, electrovalve proportional comandate. blocuri de ventile etc);
- Bune cunostinte de automatizari industriale;
- abilitatea de a citi si interpreta sheme electrice (simbolizari, elemente de automatizare);
- Bune cunostinte de mecanica;
- Bune cunostinte de fizica (dinamica fluidelor, vase comunicante etc);
- Limba engleza nivel avansat;
- Minim 3 ani experienta ca inginer de proces sau intretinere.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix
Bonuri de masa
Al 13-lea salariu
Bonusuri lunare
Transport asigurat
Servicii medicale

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).