tesatori ,personal necalificat in vederea calificarii

Pasmatex

Job expirat

RESPONSABILITATI

Operare masina de tesut articole de pasmanterie

CERINTE

personal calificat in domeniul textile tesatorie , sau personal necalificat in vederea calificarii.

BENEFICII OFERITE

salarizare atractiva + tichete de masa

SC PASMATEX SA Timisoara este o firma de traditie din sectorul pasmanterie-tesaturi inguste, cu capital privat 100% romanesc.
Firma produce: panglici, benzi, elastice tesute si tricotate, articole imprimate, chingi elastice si rigide, etichete tesute si imprimate, benzi perdele, scai si astrahan.
PASMATEX are dotarea tehnica necesara pentru un proces tehnologic complet (urzit, canetat, tesatorie, vopsitorie, confectii, finisaj mecanic, ambalat) si utilizeaza ca materii prime si materiale fire din poliamida, poliester, bumbac si tip bumbac, polipropilena, vascoza, cauciuc natural, elastomeri, coloranti si auxiliari chimici textili.
Acest lucru permite realizarea de articole cu finisaje superioare (vopsire, albire, apretare, ignifugare, peliculizare) care sa satisfaca cerintele tot mai mari ale clientilor.