Tehnician automatist

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Invatarea, cunoaşterea şi respectarea procedurilor şi instrucţiunilor de lucru privind calitatea produsului aplicabile sferei de activitate în care are responsabilităţi;
• Implicarea in proiecte specifice privind modernizarea si instalarea, imbunatatirea sau reinnoirea unor echipamente automate sau efectuarea de setari specifice ale echipamentelor;
• Participarea la sesiuni de training in cadrul companiei;
• Operarea interventiilor la echipamentele de tip PLC, mentenanta echipamentelor electrice si electronice;
• Detecteaza si rezolva intr-o perioada optima de timp defectele echipamentelor;
• Colaboreaza cu departamentul de Achizitii in vederea asigurarii unui stoc optim de piese de schimb;
• Respecta regulile de protectia muncii, disciplina si verifica toate dispozitivele de protectie si siguranta ale masinilor.

CERINTE

Educaţie si Experienta:
• Absolvent studii medii cu profil tehnic (Electronica Automatizari, Electromecanica, Electrotehnica)
• Operare PC nivel avansat
• Constituie avantaj experienta in domeniul automatizarilor de orice tip
• Constituie avantaj cunostintele de baza despre automatele programabile

Competente Cheie:
• Disponibilitatea de a invata si de a depune efort sustinut pentru dezvoltarea profesionala;
• Abilitati tehnice dezvoltate;
• Abilitati de rezolvare a problemelor;
• Abilitati de munca in echipa;
• Abilitati de comunicare;
• Capabil sa lucreze in conditii de stres;
• Flexibilitate si implicare in rezolvarea cerintelor postului;
• Engleza – nivel mediu;
• Permis auto categoria B;
• Atentie la detalii, buna capacitate de organizare.

BENEFICII OFERITE

• COMPANIE NATIONALA IN PLINA DEZVOLTARE
• MEDIU DE LUCRU PROFESIONIST
• SALARIU MOTIVANT + BONUSURI
• POSIBILITATI DE PROMOVARE