Specialist SEO

SC Sarmet SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job:
• Promovarea si conceperea de planuri si strategii de marketing online;
• Gestionarea si imbunatatirea imaginii companiei online
• Postarea online a materialelor publicitare, anunturilor si mesajelor publicitare
• Monitorizarea si analiza pietei si a competitiei
• Optimizare SEO on page si off page pentru site-uri
• Copywriting, link building
• Promovare pe retele sociale
• Gasirea de surse de trafic
• Identificarea si punerea in aplicare a noilor strategii inovatoare on-page si off-page SEO.

CERINTE

Candidatul ideal:
• cunostinte Google Analytics si Adwords: creare, implementare si supraveghere campanii de Adwords.
• cunostinte in analiza si recomandari SEO pentru cuvinte cheie directionate.
• cunostinte Marketing Online: Social Media, Affiliate marketing, E-mail marketing, Facebook Ads, GDN, Google Search, Bloguri.
• experienta de analiza, sinteza si redactare concisa a textelor publicitare in domeniul online si nu numai
• cunostinte de baza SEO (keywords)
• abilitati de comunicare si creativitate
• persoana dinamica, flexibila, cu initiativa
• experienta in domeniul IT este un avantaj
• cunostinte avansate limba engleza (scris si vorbit)
• cunostinte privind principiile de Marketing si Branding.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
1. Pachet salarial corelat cu experienta profesionala.
2. Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala.
3. Lucrul intr-o echipa tanara, dinamica, in continua dezvoltare.

Sarmet este o companie mixta romano-americana, avand ca activitate principala dezvoltarea aplicatiilor WEB pentru firme internationale de renume.