Specialist Marketing - birotica si papetarie

ALUMENTIM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

- Analiza tendintelor pietei de papetarie- birotica, a cerintelor clientilor, a ofertelor concurentei, a rapoartelor de vanzari si a rezultatelor campaniilor de promovare, precum si corelarea acestor date cu politica firmei
- Propunerea lansarii de produse si servicii noi, precum si a modului in care acestea vor fi promovate catre clienti
- Actualizarea web- site-ului companiei, a platformei de vnzari on- line si a listei de produse
- Colaborarea cu departamentele Vanzari si Achizitii pentru definirea ofertelor comerciale, cu departamentul Tehnic pentru implementarea solutiilor complexe si cu furnizorii de produse si servicii de promovare
- Optimizarea costurilor de promovare
- Mentinerea documentelor folosite in procesul de vanzare intr- un formular unitar, profesional si in concordanta cu politica , procedurile si obiectivele companiei.

CERINTE

- minim 2 ani experienta in posturi de marketing, vanzari sau achizitii de produse de birotica si papetarie
- gandire analitica si cu atentie la detalii
- creativitate
- excelente abilitati de comunicare scrisa
- atitudine pozitiva si orientata catre gasirea de solutii
- deschidere catre nou si catre autoperfectionare
- cunostinte de baza de publicitate online, social media marketing
- cunostinte Microsoft Excel- nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- salariu fix, stabilit in functie de experienta
- mediu de lucru modern si confortabil
- posibilitatea de a lucra intr-o companie formata din oameni dinamici si prietenosi

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de comert feronerie pentru tamplaria PVC