Specialist in recrutare

KANNE&JOOS VERDE ENERGIES SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Gestionarea proceselor de recrutare:

- Stabilirea profilul candidatului dezirabil pe baza informaţiilor primite de la clientul extern;
- Conceperea şi postarea anunţul de recrutare pe diverse site-uri;
- Selectarea potentialilor candidati si contactarea acestora;
- Susţinerea interviul de selecţie, realizarea rapoartele cu informatiile din interviu si propunerea short-listului;
- Oferirea de suport atat clientului cat si candidatului pe parcursul procesului de selectie;
- Transmiterea evaluarilor finale catre candidatidatii implicati in procesul de selectie;
- Realizarea rapoartelor de activitate.

CERINTE

Studii superioare finalizate (de preferat psihologie, specializare in resurse umane);
- Experienta de min. 3 ani in domeniu
- Abilitati excelente de comunicare, diplomatie, persuasiune, lucru in echipa;
- Cunostinte PC,cunostinte de limba engleza (nivel avansat), cunostine de limba germana constituie avantaj;
- Capacitate de analiza si de interpretare;
- Capacitate de planificare si organizare.

DESCRIEREA FIRMEI

DESPRE NOI Bun venit in grupul KANNE & JOOS
Grupul Kanne & Joos este un Joint Venture a doua societati de familie germane, Kanne Group si Joos Energie Consulting GmbH, avand sediul in Dumbravita, Judet Timis, Romania.

Ca si prestatori de servicii, vrem sa ajutam companii germane sa profite de potentialul oferit de Romania si sa facem posibila plasarea de forta de munca in Germania. Grupul Kanne & Joos se afla pe piata din Romania inca din anul 2012.

Pe plan european, lucreaza pentru KANNE & JOOS GROUP incluzand societatiile mama, 200 de persoane. Vom utiliza experienta de durata in angajarea de personal si managementul acestuia pentru a recruta pentru dvs persoanele optime, sau la cerere va punem la dispozitie personal prin serviciul de plasare forta de munca temporara.

Suntem aici pentru a va ajuta. Acordati-ne posibilitatea de a va gasi si pune la dispozitie personalul sau locul de munca optim.