SPECIALIST DTP

Ams Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Formatarea revistelor conform standardelor
- Culegerea de date şi de text de pe tipărituri sau imagini scanate
- Clasificarea şi sortarea documentelor
- Procesarea facturilor
- Culegerea formularelor
- Corectează, validează şi asigură calitatea după procesarea automată a documentelor

CERINTE

- absolvent studii superioare
- experiență în domeniu, minim 3 ani
- cunoașterea limbii engleze
- atenție la detalii
- cunoștințe tipografice generale (Unităţi de măsură tipografice, litere - categorii functie de aspect, serife, sans serife, caligrafice, verzale, small caps, bold, italic, inguste, etc. Elemente de text în pagină, semne de corectură, formate de pagină, componente şi elemente tipăritoare).
- cunoştiinte generale de paginare (liste pe mai multe nivele, liste numerotate, paragrafe, titluri)
- cunoştiinte generale despre fişierele folosite in DTP
- cunoştiinte specifice lucrului în Adobe InDesign (Realizarea unui document nou pe baza unui caiet de sarcini, lucrul cu Master Page-uri/Template-uri, numerotarea automată a paginilor, importul diverselor tipuri de fişiere, realizarea de stiluri (de paragraf, de caracter, de tabel, de obiecte şi paginarea pe baza de stiluri)
- atitudine proactivă și spirit de echipă
- adaptabilitate rapidă la situații noi și neprevăzute

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv
- bonuri de masă
- bonusuri de performanță
- pachet servicii medicale
- activități sportive
- program de lucru: 8:00-17:00 (o ora pauza de masa)

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de recrutare