Sofer distributie-Timisoara

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco angajeaza pentru clientul sau:
Sofer distributie

Profilul job-ului
• Preia dimineata marfa pregatita la depozit in navete (separat pentru fiecare client), conform facturilor sau avizelor, semnand de primire pe documentele respective. Navetele se iau in primire pe baza de semnatura in tabelul de evidenta navete
• Ia in primire documentele de livrare (facturi, avize, documente de livrare ambalaje), impreuna cu declaratiile de conformitate, certificatele sanitar veterinare de transport, pentru fiecare client din ruta zilei respective
• Verifica atent starea tehnica a vehiculului inainte de plecarea in cursa (sistemul de directie, franare, instalatia electrica si semnalizare, functionarea motorului si agregatului de refrigerare, starea pneurilor si aspectul exterior)
• Semnaleaza catre Supervisorul Logistica toate deficientele observate in functionarea sau aspectul vehiculului si nu pleaca in cursa daca sistemele de directie, franare si instalatia electrica nu functioneaza corespunzator
• Gestioneaza, exploateaza si intretine in cele mai bune conditii vehiculul dat in primire si dotarile acestuia, fiind raspunzator pentru orice deteriorare produsa din vina sa
• Tine evidenta reviziilor si reparatiilor conform prescriptiilor din cartea tehnica a vehiculului si participa nemijlocit la acestea, verificand calitatea lucrarilor executate
• Respecta cu strictete normele legale prevazute in Decretul si Regulamentul de circulatie pe drumurile publice, are o conduita preventiva de conducere, se comporta respectuos si demn fata de ceilalti participanti la trafic
• Alimenteaza vehiculul cu combustibil respectand procedura de utilizare a cardurilor si tine evidenta consumului de combustibil, urmarind incadrarea sa in limitele admise
• Incarca marfa in vehicul repartizand judicios greutatea pe axe si asigurand-o impotriva rasturnarii pe timpul mersului
• Se asigura ca pe toata durata cat se afla in cursa are asupra sa urmatoarele documente: cartea de identitate, permisul de conducere valabil pentru categoria vehiculului condus, atestat conducator auto profesionist valabil, talonul vehiculului cu ITP valabil, foaia de parcurs semnata si completata, polita de asigurare RCA, autorizatia sanitar veterinara transport marfa, licenta de transport si executie si tahiogramele pe ultimele 28 zile pentru dubele mai mari de 3,5 tone
• Planifica judicios traseul de livrare zilnic la clienti, evitand orice parcurs suplimentar nejustificat si mentioneaza acest traseu in foaia de parcurs

• Preda marfa catre clienti conform documentelor de livrare (facturi si avize) si primeste de la acestia confirmarea livrarii conform legislatiei in vigoare (semnatura si stampila, sau inscrisul in clar „Valabil fara stampila", cu nume in clar, seria de buletin, semnatura)
• Raspunde direct de navetele lasate in custodie si neridicate de la client
• Preia de la client retur de marfa numai daca exista acordul departamentului de calitate, pe baza de proces verbal stampilat si semnat sau eventual aviz de expeditie intocmit de client
• La intoarcerea la depozit, preda la depozit pe baza de semnatura ambalajul preluat de la clienti si returul de marfa din traseu. De asemenea, preda catre Supervisorul Logistica toate documentele de livrare confirmate, foaia de drum, procesele verbale de retur si custodie ambalaj
• Raspunde direct pentru diferentele nejustificate de marfa aparute la livrarile catre clienti sau returul adus la depozit, pentru consumul nejustificat de combustibil si pentru deteriorarile aduse autovehiculului condus din vina sa
• Completeaza zilnic foaia de parcurs mentionand urmatoarele aspecte: kilometrii la plecarea si venirea din cursa, ruta, litrii de combustibil alimentati si cantitatea totala livrata in kilograme, ora de plecare si ora sosirii din cursa
• Promoveaza o buna imagine a firmei in relatia cu toti clientii si organele statului, fata de care are o comportare civilizata si respectuoasa

CERINTE

• Studii medii finalizate
• Permis auto categ B,C, E
• Minim 2 ani experienta ca Sofer, preferabil firma distributie
• Aptitudini foarte bune de conducere auto
• Cunostiinte bune de mecanica auto, alte instalatii
• Abilitati medii de calcul numeric

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv + bonuri de masa + sporuri
• Mediu de lucru dinamic

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro